Loading...

ASSEMBLY OPERATOR I

At TE, you will unleash your potential working with people from diverse backgrounds and industries to create a safer, sustainable and more connected world.

Job Overview

TE Connectivity's Assembly Teams operate assigned automated assembly machinery, ensure component flow, troubleshoot and correct machinery issues to ensure quality and productivity. They perform changeovers and setups according to production schedule, perform quality checks according to established processes and document the results as required by our quality procedures. Every team member is responsible for maintaining housekeeping and organization of the work area as well as following TE Connectivity's EH&S policies and procedures.

What your background should look like:

Zakres obowiązków:

  • Realizowanie zadań produkcyjnych (montaż) zgodnie z obowiązującymi instrukcjami
  • Wykonywanie poszczególnych operacji w sposób zapewniający bezpieczeństwo pracy oraz osiągnięcie wymaganej wydajności
  • Bieżąca kontrola wykonywanych operacji pod względem jakościowym

Wymagane umiejętności:

  • Wzrokowa umiejętność znajdowania wad w produktach
  • Zdolności manualne
  • Zdolność koncentracji
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Umiejętność czytania dokumentacji technicznej
  • Zaangażowanie
  • Samodzielność

Oferujemy

  • Umowa o pracę, docelowo na czas nieokreślony
  • Praca w systemie 2-zmianowym
  • Możliwość podnoszenia kwalifikacji, szkolenia
  • Przyjazny system wdrożenia na stanowisku pracy i szkoleń wstępnych
  • Atrakcyjny pakiet motywacyjny i socjalny
  • Prywatna opieka medyczna dla pracownika oraz członków rodziny
  • Ubezpieczenie na życie na preferencyjnych warunkach
  • Dofinansowanie do wczasów/wypoczynku

Competencies

Values: Integrity, Accountability,Teamwork, Innovation
Location:

Nowa Wies Leborska, PM, PL, 84-351

City:  Nowa Wies Leborska
State:  PM
Country/Region:  PL
Travel:  None
Requisition ID:  77775
Alternative Locations:
Function:  Manufacturing

Job Segment: Assembly, Equipment Operator, Manufacturing