KONTROLER JAKOŚCI

Function:  QUALITY CONTROL AND RELIABILITY
Requisition ID:  673
Location:  Bydgoszcz, KP, PL, 85-059
Alternative Locations:
Education Experience:  -
Employment Experience:  -
Travel:  None

Company Information

TE Connectivity (NYSE: TEL) is a $12 billion global technology leader. Our connectivity and sensor solutions are essential in today's increasingly connected world. We collaborate with engineers to transform their concepts into creations - redefining what's possible using intelligent, efficient and high-performing TE products and solutions proven in harsh environments. Our 72,000 people, including over 7,000 engineers, partner with customers in over 150 countries across a wide range of industries. We believe EVERY CONNECTION COUNTS - www.TE.com.

Job Overview

TE Connectivity's Quality Control and Reliability Teams ensure product and / or product components comply with specifications and quality standards. They test and inspect products against performance and integrity criteria to ensure product quality and reliability, and to determine the suitability of product release.

Responsibilities & Qualifications

Zakres obowiązków:
- przeprowadzanie kontroli patrolowej w procesie,

- kontrola jakości wyrobów i komponentów (wizualna, za pomocą przyrządów pomiarowych),

- wykonywanie pomiarów wg planów kontroli,

- ocena wizualna jakości produkowanych detali,

- wypełnianie dokumentacji pomiarowej,

- prowadzenie dokumentacji procesowej.

Wymagane kwalifikacje:
- wykształcenie zawodowe lub średnie techniczne,

- minimum rok doświadczenia w dziale jakości, technicznym lub produkcyjnym,

- znajomość rysunku technicznego,

- umiejętność czytania dokumentacji technicznej,

- umiejętność wykrywania wad wyrobów i komponentów,

- umiejętność obsługi narzędzi kontrolno-pomiarowych (suwmiarka, mikromierz, mikroskop, projektor pomiarowy),

- obsługa komputera na poziomie dobrym,

- umiejętność pracy w zespole,

- asertywność,

- spostrzegawczość

Oferujemy:

- umowę o pracę,

- możliwość rozwoju i poszerzania kwalifikacji,

- pakiet prywatnej opieki medycznej,

- pracę w przyjaznym zespole,

- udział w tworzeniu sukcesów firmy.

Prosimy przesłanie CV i listu motywacyjnego do Działu Kadr e-mail: hrpol@te.com w temacie wpisując nazwę stanowiska.

Competencies

  • Values: Integrity, Accountability,Teamwork, Innovation

Job Segment: QC, Quality